^ Вверх ^
foto1 foto2 foto3


Мы на facebook

Як отримати субсидію

Опалювальний сезон 2019-2020 років вперше пройшов в умовах дії ринку природного газу та електричної енергії. У нових умовах Кабінетом міністрів України були вжиті екстрені заходи по приведенню ціни на виробництво теплової енергії до ринкових цін енергоносіїв. Для споживачів теплової енергії від КП «ЧТЕ» вплив цих ринків виразився в зниженні умовно-змінної складової тарифів (опалення) на відповідні коефіцієнти по кожному місяцю з грудня 2019 до квітня 2020 року включно.

Однак, щомісячний перерахунок умовно-змінної складової тарифів на виробництво теплової енергії по всій Україні з прийняттям їх органами місцевого самоврядування є неефективним, трудомістким. Тому, Мінрегіоном розроблено та внесено зміни до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та послуги з постачання.

В умовах дії ринку природного газу, спрогнозувати його ціну на майбутній рік неможливо. При розрахунку тарифу на теплову енергію, для нового опалювального періоду, підприємством враховані витрати на природний газ за середньою ціною за попередній опалювальний період, як того вимагає Порядок. Всі відхилення в ціні природного газу, які можливі в ході надання послуг з постачання теплової енергії, будуть враховані після закінчення опалювального періоду 2020-2021 років і відображені (за мінусом або плюсом) в тарифах, які в обов'язковому порядку повинні бути встановлені на опалювальний період 2021 -2022 років.

Аналогічна ситуація і зі споживанням підприємством електроенергії, яка використовується для виробництва та транспортування теплової енергії споживачам.

Так як на сьогоднішній день розділена оплата послуг з розподілу і оплати за газ як товар, то ще однією істотною зміною в Порядку формування тарифів на теплову енергію є перенесення щомісячного платежу за розподіл природного газу в умовно-постійну складову (абонплату). З огляду на споживання підприємством близько 12 млн. Газу в рік цей платіж становить понад 1 млн. грн. у місяць. При таких умовах зростання умовно-постійної складової тарифів на теплову енергію неминуче. Разом з тим можна відзначити істотне зниження умовно-змінної складової тарифів - з 1390,28 грн за 1 Гкал до 807,45 - з центральними тепловими пунктами і 752,08 - без них.

Таким чином, відбувся перерозподіл сум платежів: для міжопалювального періоду платежі збільшено, а в опалювальний період - зменьшено. Такий перерозподіл витрат споживачів призведе в тому числі і до можливості отримання субсидій ними в міжопалювальний період.

Copyright © 2016-2020 ite.org.ua - All rights reserved.