^ Вверх ^
foto1 foto2 foto3

Мы на facebook

Як отримати субсидію

Українська газопостачальна компанія НАК "Нафтогаз України" оприлюднила ціну на постачання природного газу для виробників теплової енергії на жовтень, листопад 2020 року. Вона становить 5375,37 грн. за 1000 м³ (без урахування ПДВ та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами).

В діючих тарифах на послуги з теплопостачання КП «ЧТЕ», які затверджені органами місцевого самоврядування, врахована середня ціна постачання природного газу в опалювальному періоді, що передує планованому періоду.  Вона скадає 4011,12 грн. за 1000 м³ (без урахування ПДВ та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами).  

Таким чином, вартість постачання природного газу у жовтні та листопаді 2020 року зросла на 34,7 %!!!

Крім того, 25 листопада 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах  енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП ) провела засідання у формі відкритого слухання, на якому розглядався проект постанови про встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу для газорозподільних організацій. За результатами аналізу  проекту постанови Комісії, вбачається, що з 1 січня 2021 року відбудеться підвищення тарифів на послуги розподілу природного газу в середньому в 1,6 разів. Очікується зростання витрат КП «ЧТЕ» за розподіл природного газу АТ «Одесагаз»  на 12,7%. (Проєкт постанови  НКРЕКП про встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу оприлюднений  на офіційному веб-сайті НКРЕКП).

Зміни цін на постачання та розподіл газу безпосередньо вплинуть на діяльність теплопостачальних підприємств. Ціна на газ та його транспортування є вагомими складовими собівартості теплової енергії, таке підвищення призведе до неможливості виконання  КП «ЧТЕ» обов’язків по сплаті за енергоносії. Таким чином, виникає НЕОБХІДНІСТЬ корегування тарифів на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії: в умовно-змінній складовій – по зростанню вартості постачання природного газу на 34.7%, а умовно-постійній складовій – по зростанню вартості розподілу природного газу на 12,7%.  

Copyright © 2016-2020 ite.org.ua - All rights reserved.