Діяльність КП "Чорноморськтеплоенерго" за рік


   На балансі КП «ЧТЕ» знаходиться котельня із загальною потужністю встановленого обладнання 160 Гкал/год. Також в обслуговуванні знаходяться 18 центральних теплових пунктів (ЦТП) та теплові мережі протяжністю 38,044 км. (у двотрубному обчисленні).

    На котельні № 2 було проведено технічне переоснащення системи розпалювання та горіння котла ПТВМ – 30М № 2 ( заміна автоматики). Така необхідність виникла в  першу  чергу через фізичне та моральне зношення обладнання розпалювання та горіння  котла, обладнання виконувало з натягом  функції безпеки, але зовсім не відповідало сучасним вимогам з точки зору надійності та економії  природного газу. Впровадження заходу дозволяє вийти на сучасний рівень в роботі котла,  автоматизує систему розпалювання, підвищує систему безпеки, автоматично дотримується заданої потужності і, як наслідок, економія енергоресурсів.

   Проведено технічне переоснащення котла КВГМ - 50 № 3 була проведена заміна двох  пальників МДГГ, які експлуатуються 14 років та перевищили свій термін експлуатації на  аналогічні  мікродифузійного типу МДП – Г. Реалізація заходу з технічного переоснащення котла КВГМ - 50 № 3 дозволить  за рахунок підвищення ККД  котлоагрегату  зменшити  витрати газу та викиди забруднюючих речовин в  атмосферу.

      В 2019 р. була розроблена  проектна документація   по  впровадженню  автоматизованої системи диспетчеризації ЦТП та теплових мереж в м. Чорноморську. У 2020 була проведена  часткова  реалізація  проекту  відповідно до  наявного фінансування. У цьому році в ЦТП № 15, 24, 64, 66 на розподільчих трубопроводах теплопостачання були встановлені двох контурні теплові лічильники. Надалі передбачається продовження оснащення ЦТП приладами обліку та планується організація  диспетчерського пункту де будуть відображатись всі параметри  роботи. Це дасть можливість організувати  оперативний  контроль  за режимами роботи обладнання ЦТП та теплових мереж (виявлення нещільностей), оперативного реагування і усунення аварійних ситуацій в роботі централізованої системи  опалення нашого міста.

   Протяжність труб у пінополіуретановій ізоляції складає 10,814 км. (у двотрубному обчисленні) що складає 28,4 % від загальної протяжності зовнішніх теплових мереж. Протяжність труб ізоляція яких виконана мінеральними матами складає 27,23 км. та експлуатуються більше ніж 30 років, що призводить до чималих витрат тепла.  У 2020 році КП «ЧТЕ» за власні кошти провело заміну ділянок трубопроводів протяжністю 0,1 км. (у двотрубному обчисленні) з використанням труб з попередньо ізольованим пінополіуретаном. Такими темпами нашому підприємству знадобиться близько 200 років, щоб провести повну заміну теплових мереж на сучасні в пінополіуретановій ізоляції. Для скорочення термінів заміни теплових мереж необхідне додаткове фінансування з місцевого бюджету. Реконструкція теплових мереж призведе до зменшення теплових витрат у мережах, а також до зменшення вартості Гкал для населення.

   В край важливо фінансування з місцевого бюджету щоб і надалі проводити комплекси заходів для підвищення рівня надійності та забезпечення ефективної роботи системи теплопостачання м. Чорноморська, поліпшення якості послуг, зниження витрат та втрат теплової енергії, економії енергоресурсів, зменшення викидів в атмосферне повітря та модернізації основних засобів виробництва.