Обслуговування та ремонт вузлів комерційного обліку теплової енергії


На сьогоднішній день у Чорноморську усі житлові будинки обладнані комерційними приладами обліку тепла. В процесі експлуатації виникає потреба у регулярному обслуговуванні теплових лічильників. Своєчасний та професійно проведений огляд дозволяє виявити несправності, які здатні негативно впливати на роботу обладнання.

Регулярне обслуговування теплових лічильників - це запорука їх надійності і точності. В обслуговування теплових лічильників входять витрати на огляд, пломбування та розпломбування, періодичну повірку, в тому числі монтаж, демонтаж і транспортування, ремонт засобів вимірювальної техніки, забезпечення дистанційної передачі показників, ремонт і заміна комплектуючих засобів вузлів комерційного обліку.

Щоб запобігти виходу з ладу обладнання і подальшого дорогого ремонту, необхідно щомісяця на протязі року (і навіть в між опалювальний період) проводити контрольні огляди лічильників теплової енергії. Так при контрольних оглядах приладів обліку, які встановлені в технічних приміщеннях житлових будинків, працівниками КП «ЧТЕ» в період з 1.01.21 - 31.08.21 р.р. були виявлені та оперативно проведені ремонтні роботи, а саме: заміна датчиків температур, заміна датчиків витрат, ремонт кабелів (заміна роз’ємів), усунення течі на витратомірних ділянках, наладка та відновлення модемного зв’язку, заміна адаптерів для дистанційного зв’язку, відновлення параметрів та оновлення програмного забезпечення.

Таким чином систематичні контрольні огляди дозволяють максимально продовжити час роботи приладів і забезпечить їх безперебійну роботу. Забезпечення нормальної експлуатації в опалювальний період дозволить зменшити витрати неналежної роботи будинкового приладу обліку тепла у рахунках споживачів.