^ Вверх ^
foto1 foto2 foto3


Мы на facebook

Як отримати субсидію

 

  Витрати, пов'язані з обслуговуванням і заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії, будуть включатися в плату за абонентське обслуговування відповідного виконавця комунальної послуги.

  1 вересня на своєму засіданні Кабмін вніс зміни, які стосуються оплати комунальних послуг. Новою постановою встановлюється граничний розмір плати за абонентське обслуговування, виходячи з зміненої структури витрат, які, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», включаються в плату за абонентське обслуговування. Плата нараховується споживачеві виконавцем відповідної комунальної послуги, яка надається за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем.

   Як зазначається, метою прийняття постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 №808« Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування в розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, які надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами »є приведення положень акту Кабміну у відповідність до вимог Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг».

  Так, 1 травня 2021 вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», яким внесено зміни, зокрема, до законів «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про метрологію та метрологічну діяльність ». Цим законом змінено концепцію застосування до споживачів комунальних послуг плати за абонентське обслуговування і змінено склад витрат, які включаються в плату за абонентське обслуговування.

   Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що плата за абонентське обслуговування - це платіж, який споживач платить виконавцю комунальної послуги з індивідуального договору про надання комунальних послуг або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг (крім послуг з постачання та розподілу природного газу та з постачання і розподілу електричної енергії), що включає витрати виконавця, пов'язані з укладенням договору про надання комунальних послуг, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням плати за комунальні послуги, обслуговуванням і заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (в разі їх наявності в будівлі споживача), крім випадків, визначених законом, а також за виконання інших функцій, пов'язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами.

    У зв'язку з оптимізацією кількості платежів для споживачів комунальних послуг витрати, пов'язані з обслуговуванням і заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії будуть включатися в плату за абонентське обслуговування відповідного виконавця послуги (раніше такі витрати включалися до складу внесків за обслуговування і заміну вузлів комерційного обліку).

Copyright © 2016-2020 ite.org.ua - All rights reserved.